I LOVE YOU MORE THAN ART: “I LOVE YOU MORE THAN ART”, EKAVART GALERİ, İSTANBUL, TURKEY

19 Şubat - 10 Mart 2013

Değişmekte olan günümüz gerçeklerine karşı sevginin, aşkın, gerçek mutluluğun ne kadar önemli ve vazgeçilmez olduğunu anlatan 16 sanatçı, kendi gerçeklerinden yola çıkarak farklı disiplinlerde ürettikleri eserlerle sanatseverlerin karşısına çıkıyorlar.

Pemra Aksoy, Tomur Atagök, Yıldız Doyran, Leyla Emadi, Nesren Jake, Ekin Onat, Aslı Özok, Deniz Pireci, Ahmet Sarı, Nurseren Tor, Tansel Türkdoğan, Gülten İmamoğlu, Erkan Yaprakkıran, Mustafa Albayrak, Işıl Arısoy ve Semih Zeki’ nin yer aldığı sergide, sanatçılar modern insanın yaşadığı hayatla olan çelişkili sürece eleştiri getirerek, bireyin düşünceleri, duyguları ile var olduğunu ve her türlü negatif söyleme karşın sevginin hayatın her alanında yer alabildiğini anlatmaktadırlar.

Sistemin duygularımızı düşüncelerimizi yönlendirmek ve hayatımızı standartlara sokarak tekdüze bir hale getirdiği bu negatif duruma karşın sanat hayatın her alanına sızan, her türlü yönlendirme ve standartlara karşı direnen can simidi gibidir ve hayatın bir çeşit yansıması, vazgeçilmez olgusudur.

Kendilerine has bir dille ürettikleri yapıtlarda tutkuyu, sevgiyi, aşkı, çelişkileri anlatan sanatçılar, içlerinde taşıdıkları yaşam sevinçlerini ”seni sanattan daha çok seviyorum” diyerek anlatmaktadırlar.

Sanat hayat ilişkisini irdeleyen ”I love you more than art” sergisi 10 Mart 2013 tarihine kadar Ekavart Galleri’ de görülebilir.

Bilgi için; www.ekavart.tv.com (http://www.ekavart.tv/sergiler/diger/i-love-you-more-than-art-karma-sergi-ekavart-gallery) adresini ziyaret edeblirsiniz.